
На початку 90-х через інфляцію люди похилого віку залишилися практично без пенсії. Сьогоднішня влада намагається повторити цей рекорд у вигляді запровадження накопичувальних пенсій.
У світі є три види пенсійних виплат: солідарна — пенсію виплачують з податків працюючих громадян, тобто діти годують своїх батьків; накопичувальна — пенсію отримують через власні накопичувальні кошти, які зберігаються впродовж працездатного життя пенсіонера у пенсійних фондах, а також змішана система, яка передбачає поєднання солідарної та накопичувальної пенсії.
В Україні зараз змішана система, але у майбутньому український народ планують перевести на накопичувальну систему.
Навіщо українців переводити на накопичувальну систему пенсій
Держава дуже переживає за громадян через їхню мізерну пенсію і хоче це виправити. В Україні проблеми з демографією, нашу країну вважають старіючою нацією. Це означає що молодих менше, ніж старих, тому податків молоді не вистачає на виплати пенсій. Для того, аби не було колапсу, держава повинна втрутитися і з держбюджету платити пенсії людям похилого віку. Але влада не хоче витрачати бюджет на старих, краще ці кошти витратити на будівництво доріг. Саме тому хочуть запровадити накопичувальну систему, бо порятунок потопельника – справа рук самого потопельника. Скільки зможете накопичити, стільки й отримаєте у старості.
Держава, аби залучити людей переходити на накопичувальну пенсійну систему, наголошує, що більше не потрібно платити за пенсіонерів: усі виплати зберігаються для вас коханих. Але є маленький нюанс. Ваші накопичення не будуть просто лежати у банку та чекати вашої старості. Держава “бере у вас у борг” з цих коштів на розвиток економіки. Якщо ваші інвестиції “вистрілять” і держава зможе окупити позичену суму, вам її повернуть, а якщо ні — поки невідомо як будуть виплачувати пенсію.
Також не слід забувати про інфляцію. Поки ви постарієте кошти, які ви накопичували впродовж життя, можуть знецінитися. На сьогодні держава не передбачує страхування коштів від зростання інфляції та девальвації національної валюти.
Накопичувальна пенсія — це такий собі лотерейний білет. Може повести й пенсіонер отримає все, а може навпаки залишитися з протягнутою рукою. Поки механізми неідеальні. Тому дорослому поколінню слід розраховувати не на те, що дитина у старості склянку води подасть, а те, що вона фінансово допоможе.