
З 1 жовтня адмініструвати інсуліни стала Національна служба здоров’я України. Це позитивні зміни, адже у минуле відійшла проблема з забезпеченням інсуліну.
Проте з Нового Року лікарі та хворі на діабет зіштовхнуться з іншою проблемою. НСЗУ може фінансуватися коштом державного бюджету. Пацієнтам будуть надаватися інсуліни, що входять до національного переліку. З року в рік Кабмін не вносить на голосування законопроєкт, який вводить зміни у Нацперелік. Необхідно внести усі нові інсуліни, якими пацієнти вже користуються роками.
– У переліку інсуліни, м’яко кажучи, з минулого століття. Я за свій досвід 18 років з діабетом, навіть про такі інсуліни не чула, — розповіла Олена Вишня, пацієнтка з діагнозом діабет.
Цього року, скоріш за все, депутати не встигнуть проголосувати. Альтернативним варіантом є постанова МОЗ до Кабінету Міністрів. Вона передбачає продовження дозволу на фінансування інсулінів, що є поза переліком національного переліку.
За словами лікарів, близько 200 тис. українців мають діагноз цукровий діабет. Нацперелік має всього лише два найменування видів інсуліну. У той час, як українці користуються близько 64 видів. Інсулінові шприц-ручки підібрані під кожен організм, кожен спосіб життя.
Держава буде видавати безплатно інсулін, він буде належної якості, але не підходять кожної людини. Це зумовлює негативні наслідки на здоров’ї, працездатності, відсутності інвалідності у хворих.
Лікар ендокринолог Даниїл Пильов переймається за масштаби розвитку цукрового діабету та ускладнення від хвороби.
– Єдина можлива профілактика ускладнень є правильна інсулінотерапія. Інсулін — це гормон, що наданий нам для адаптації. Він необхідний постійно для життєдіяльності. На своїй практиці я бачу, що не можна усіх пацієнтів з діабетом “гребти під одну гребінку” та лікувати одним інсуліном. Кожна людина унікальна та потребує індивідуального лікування, — розповів Даниїл Пильов.
Лікарі стверджують, що у Національному переліку написані інсуліни середньої та короткої дії. На сьогодні є ультрадовгі інсуліни, що покращують життя пацієнтів.