Виставка про дітонародження

фото: Центр гендерної культури

У Харкові відкрили нову виставку «Культура дітонародження: народжуватися та народжувати» у Музеї жіночої та гендерної історії. До цієї ініціативи доєдналися гендерні музеї з Іспанії, Австрії та Італії. 

Стартував проєкт у 2018 році. Спікерки наголошують, що проблема дітонародження стосується кожного з нас: 

Мета проєкту полягає у збереженні та передачі через мистецтво і культуру традиційних знань та практик дітонародження і материнства як частини європейської нематеріальної спадщини.

– Культура дітонародження, обставини, які складаються під час вагітності, самих пологів, вплив на суспільство. Те, яким чином ми народжуємо дітей, впливає на наше подальше життя, — сказала Стефані Пітшайдер, представниця  Жіночого музею у Гіттізау (Австрія).

На виставці підійметься такі теми, як фізіологія жіночого тіла, партнерські пологи та пологи у сільській місцевості.  

– Ми фокусуємося на ролі акушерів, на нові досягнення медицини, вплив релігії. Які ритуали супроводжує процес пологів у різних культурах. Важливо звертати увагу на тему прав людини і акушерське насильство, — заявила Стефані Пітшайдер, представниця  Жіночого музею у Гіттізау (Австрія).

На виставці можна дізнатися детально про процедуру еко та сурогатне материнство. Серед експонатів можна побачити карту, на якій позначені країни з законами про гендерну рівність або країни з вищим показником дитячої смертності. Також є репродукції картин, експонати про дітонародження, фотопроєкти. Виставка є інтерактивною з екскурсійним супроводом: чоловікам можна буде приміряти “вагітний живіт” або жінкам та чоловікам можна буде спробувати пеленати дитину. Для більшої обізнаності в цій темі будуть відео та детальний опис народжуваності у текстах. 

Виставка триватиме протягом двох місяців з 30.09.2021 по 30.11.2021 року. Адреса:  Московський проспект, 124-А. Час роботи музею —  пн – пт 10:00 – 18:00. 

Поділитися: