
Мешканці будинку за адресою проспект Московський, 28 розчаровані результатом ремонту ділянки дороги, яка пролягає під їхніми вікнами. Ці харків’яни так довго чекали, коли нарешті закінчаться роботи на Московському, але отримали не те,на що сподівались.
Будинок, на якому наразі видніється мурал із портретом Валентини Гризодубової, радянською льотчицею, стоїть на Московському проспекті ще з 30-х років ХХ століття. Раніше він належав “Турбоатому”, тому не дивно, що живуть тут переважно колишні працівники цього заводу. Тепер же будівля перейшла у власність міста. Відтоді, за словами тутешніх жителів, на краще нічого не змінилося, і навпаки: з кожним роком стан дому стає дедалі гіршим. Влада змінюється – життя ні. Такі суворі реалії в нашій країні, самі ж бачили, кого обирали.
Раніше проблеми були як у всіх: дах протікає, під’їзди обшарпані, шибки вибиті, електрична проводина небезпечна. І за стандартною схемою ЖЕК удає, що нічого не бачить, нічого не знає. А тут ще й надокучливий ремонт проспекту. Очікувати на неймовірні зміни було не варто, проте люди утопічно «без надії сподівались».
«Ширину тротуаров значительно уменьшили. Родителям с детскими колясками или бабушкам с тележками теперь пройти просто невозможно», – запевняє мешканка будинку Ольга Іванівна.

На фото видно, що ситуація не настільки критична, як її описують ображені харків’яни. До того ж час уже звикнути, що наші чиновники можуть “чинити” на користь одного, при цьому не зважаючи на потреби іншого. Так і у випадку з будинком на проспекті Московському, 28. Для власників автівок дорогу розширили, аби зменшити вірогідність заторів і «розгрузити» транспортний рух. Натомість пішоходам пропонують крокувати, як вдасться, хоч під колеса кидатись, щоб тільки розминутись одне з одним. Хоча насправді для тендітних осіб не забракне місця під час прогулянки по тротуару.
Після того, як на проспекті поклали новий асфальт, виникла ще одна проблема. На думку мешканців будинку, вона вкрай кричуща. Кількість зливозводів уздовж будинку значно зменшилася: біля фасаду їх два, на виїзді з двору залишився тільки один. Люди, яким, здається, примарився літній дощ у Харкові, обурені тим, що змушені власними силами позбавлятися води, котра не потрапляє до зливозводів.
“Они расположены очень высоко от уровня асфальта, и дождевая вода попросту не может стечь в ливневки”, – розповідає очевидець.

Решітка біля в’їзду в двір дійсно недостатньо занурена в землю. Так сталося через те, що замість двох шарів нового асфальту поклали лише один. Видно, або зекономити бажали, або майстри такі професіонали своєї справи.
Інші зливозводи повинні справлятися зі своєю функцією.
“Мы ещё толком не знаем, как работают ливневки. Ещё дождей не было. Я довольна, что проспект отремонтировали. Старожителям просто обидно, что здесь схалтурили, потратили городские средства без особой пользы для нас,” – розповідає ще одна місцева жителька Ольга Миколаївна.
Заразом харків’яни демонструють своє невдоволення тим, що фасад будинку реконструювати міська влада не хоче, що звукоізоляція жахлива, дах нестерпно тече, а дерева на іншому боці вулиці зрубали, і тепер жодної тіні вдень немає. Не забувають і про випадок під час далекого Євро-2012 у Харкові, коли закордонних футболістів замість мальовничої набережної випадково повели розбитим Московським проспектом. Та як це стосується нинішнього ремонту доріг – загадка.
Альтернатив вирішення проблем, які так хвилюють місцевих, немає. Знову проводити тут ремонт – безглуздо. Кулаками після бійки не машуть. Лишається задовольнятися тим, що маємо.