Передвиборча соціоЛОХія

Соціологи представили статистику “Харків у дзеркалі соціології”. Респондентів опитували з 24 червня – 5 липня. Всього відповіли на запитання 1200 харків’ян. 

Дослідження проводили невідомі “Human Research”. Але нам стало відомо про директора цього соціологічного центру Олега Сінаюка. Він знаходиться у базі псевдосоціологів України. У 2014 на парламентських виборах соціолог завищував рейтинг Станіславу Косінову. На парламентських виборах 2012 Сінаюк завищував рейтинг партії Наталії Королевської “Україна – вперед”. 

Відповідно до його теперішньої статистики, 14% харків’ян вирішили, що є зміни у кращий бік, 36% побачили місцями зміни. На думку соціологів харків’яни продовжують сподіватися, що місто розвивається попри негаразди у владній структурі. 1% не помітили різниці у порівнянні з минулим роком, а 7% побачили зміни у гірший бік. 

Половина респондентів повідомила, що благоустрій міста покращився, 46% бачать покращення у дорогах, 25% громадський транспорт та менш як 10% покращення освіти, медицини та соціального захисту населення. Віталій Носачов, соціолог Харківського відділення Комітету виборців України, зазначив, що за останні показники міську владу не потрібно картати, за це відповідальна Центральна влада.  Дійсно, медициною харківська влада не займається, адже за понеділок у Харкові підтвердили захворювання у 23 осіб. 

Майже 60% вважають, що владі необхідно братися за голову та почати займатися медициною. 

Парки – це привабливе обличчя нашого міста, – сказав ще один “діяч” круглого столу Віталій Носачов

Дійсно, нащо займатися  рятуванням харків’ян від коронавірусу, виправляти прогалини в освіті через які 30% учнів не можуть скласти ЗНО з математики. Можна ж просто саджати квіти у парках, презентувати газонокосарки та просто обіцяти, що після виборів УСЕ зміниться. 

Також харків’яни “вдячні” владі за водопостачання та каналізацію, опалення та гарячу воду. 

Найменше всього харків’яни побачили зміни у правопорядку. Хоча нещодавно ми отримали статистику від тих же соціологів про високу довіру до поліції. Біля 15% вважають, що рівень злочинності високий. Дві третини не бачать високої злочинності. Дві третини відчувають себе безпечно. 

Тільки кожен 10 відчуває себе в небезпеці, – розповів Олексій Сердюк, соціолог ХНУВС

З якими правопорушеннями громадяни стикалися?

 1. Розповсюдження та вживання наркотиків. Більша частина опитуваних регулярно стикаються з цим явищем. 

 2. Дві третини регулярно бачать нелегальне вживання алкоголю. 

 3. Кожен 5 зустрічався з хуліганством, вандалізмом. 

 4. Майнові злочини.  Кожен 10 зустрічався з крадіжками. 

 5. Насилля, бійки, нанесення тілесних пошкоджень. 

 6. Вбивства, сексуальне насильство, крадіжка автомобілів 1-2% громадян. 

Міська влада висунула за рік сім ініціатив, ось як люди їх підтримали:

Озеленення парку – 67%;

Присвоєння Кернесу почесного громадянина – 66%

Повернення проспекту Григоренка назву Жукова (не уточнили)

Перекрити Сумську для пішоходів на вихідних

Стадіон Металіст передали у володіння місту – 45%

Картка Харків’янина (не уточнили)

Закупка нових турецьких автобусів – 39%

Оцінка діяльності Харківської влади за пів року

За даними соціологічного дослідження, 65% довіряють Ігорю Терехову та позитивно оцінюють його діяльність. 39% підтримують депутатів Міської ради, а ще 39% вирішили утриматися від коментарів, адже не було графи з матами. 9% підтримують Айну Тимчук, яка є головою Харківської ОДА, 27% негативно ставляться до її діяльності, 67% взагалі не знають нічого про діяльність голови. 

Добкін з Фельдманом потрапили у немилість у респондентів. Близько 56% не довіряють цим двом політикам. Світлична стоїть на розпутті: їй і довіряють, і ні. Конкретні цифри не уточнювали. 

Ми не знаємо правдива статистика чи ні, але чи довіряти раніше брехунцям від соціології, вирішувати вам.

Поділитися: