Нові поліцейські: як працюють поліцейські офіцери громади

З 2019 року в Україні стартував проект від Нацполіції під назвою “Поліцейський офіцер громади”. Відтепер представники громади замінять дільничих в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ). 

15 червня пройшла прес-конференція з представниками Харківських об’єднаних територіальних громад.

За що відповідає Поліцейський офіцер громади?

До його обов’язків входить: патрулювання вулиць, профілактична робота з запобігання вчинення правопорушень, спілкування з мешканцями громади. “Коли ще не було громади, кожного дня з нашого ОТГ зникав мототранспорт, – розповів Антон Антонов, поліцейський офіцер Пісочинської ТГ,  –  За час патрулювання вулицями була скоєна лише одна крадіжка мототранспорту, але завдяки камерам, ми розкрили злочин впродовж 24 годин.”

За даними поліцейських офіцерів громади Пісочинської ТГ, під час їхньої роботи зменшилась кількість адміністративних правопорушень у вигляді дрібного хуліганства, паління та вживання алкоголю у громадських місцях. 

Поліцейський офіцер громади має такі спецзасоби: газовий балончик, кайданки, гумову палицю, рушницю з гумовими набоями  та пістолет моделі “Форт-12”. 

Стати охоронцем громади можна за умовою дворічної праці у правоохоронних органах. 

Переваги Поліцейських офіцерів громади 

Поліцейський офіцер громади знаходиться на території обслуговування, на відміну від дільничного інспектора. Завдяки чому “силовик” громади може комунікувати з жителями та розуміти їх потреби. Перевагою також є оперативність. Андрій  Шаповалов, поліцейський офіцер Пісочинської ТГ розповів як у громаді відбувається спілкування: “У нас є телефони, є месенджери. У пісочинській громаді ми створили групу з місцевим населенням. Якщо трапляються якісь правопорушення, можна повідомити одразу нам у чаті, ми зреагуємо швидше, аніж ви подзвоните у 102 і диспетчер передасть нам інформацію.”

Чим допоможе Поліцейський офіцер громади у справах домашнього насильства?

Поліцейський офіцер громади може виписати кривднику припис, що передбачає заборону на 10 діб підходити до будинку, де проживає постраждала без судового рішення. Але проблема полягає у тому, що подружжя живуть в одному домі, а це означає, що не завжди можливо виконати умови цього припису. Також жертва домашнього насильства може попросити про тимчасовий притулок, що знаходиться у місті Харків. 

Для ефективної роботи Мереф’янської громади необхідно мати п’ять поліцейських офіцерів. На даний час у штаті є тільки три. Нестача кадрів зумовлена тим, що за законом громадського поліціянта повинні забезпечити матеріально-технічним приладдям у вигляді автомобіля. Також треба подбати про житло, якщо представник громади не живе на території свого округу. Через нестачу бюджету немає можливості набрати велику кількість поліціантів громади, але наразі відбувається набір у нові громади по Харківській області.

Поділитися: