
Харківське теруправління Національного антикорупційного бюро України розповіло про здобутки за друге півріччя 2021 року.
– За друге півріччя ми оголосили 82 підозри, 35 кримінальних впроваджень вже скеровано до суду. Усього за цей період відшкодовано у ході досудового розслідування 850 млн грн, — розповів Юрій Кравченко, директор Харківського теруправління НАБУ.
Згадали й про резонансну справу колишнього голови облради Артура Товмасяна, якого підозрюють в отриманні хабаря у більш ніж 1 млн грн.
– На даний час досудове розслідування триває й найближчим часом справа буде скерована до суду, — повідомив Юрій Кравченко.
Посилаючись на таємницю слідства, директор бюро не надав іншої інформації щодо справи.
НАБУ також спостерігає за діяльністю комунальних підприємств міста та області.
– Наприкінці минулого року вже скеровано до суду справу щодо керівника одного з КП у Харкові, який при проведенні закупівель для свого підприємства з власної ініціативи змінив тендерну документацію. Були закуплені матеріальні цінності, які не відповідали тим вимогам, що були встановленні. 8 лютого вже повинно було пройти перше судове засідання, — розповів Юрій Кравченко.
За даними директора Харківського теруправління НАБУ, за минулий рік державне фінансування бюро складало 1,1 млрд грн, з них 75 відсотків пішло на виплату зарплат працівників. У ході досудових розслідувань працівники НАБУ відшкодували 1,9 млрд грн. Виходить антикорупційне бюро самоокупається і навіть виходить на прибуток.
Наразі на базі теруправлінь в Україні працює 235 детективів. Згідно зі штатною чисельністю, Харківський підрозділ повинен складати 15 осіб. Кравченко повідомляє, що у Харкові розслідується понад 80 кримінальних проваджень на відділ. Це досить велике навантаження на одного працівника.
– На законодавчому рівні намагалися розв’язати питання щодо збільшення нашої штатної чисельності. У Верховній Раді вже знаходиться понад 1,5 року законопроєкт, який досі не винесений на розгляд. Тому маємо те, що маємо, — додав Юрій Кравченко.
Як і у минулому півріччі, кількість звернень громадян до НАБУ зменшується. За другу половину 2021 року усього налічується близько двохсот. У НАБУ запевняють, що звернення хоч і зменшилися, але вони мають краще “попадання”. Невдалий закон про викривачів корупції своєю чергою також не приносить плоди.