Грантоїди піклуються про чистоту повітря Харківщини

Сьогодні Харків охопила тема екології. Спочатку говорили про річку Уди в ХОДА, потім перейшли до чеських грантоїдів і розпочали полеміку про чисте довкілля. 

За словами спікерів у нашому місті стоїть гостре питання стосовно забруднення повітря. Саме тому дуже важливо мати систему моніторингу повітря для покращення довкілля міста. 

Як раз чеські експерти дуже хочуть допомогти харків’янам покращити ситуацію з довкіллям міста. Ми маємо показники рівня забруднюваності, їх зробили громадські активісти на гранти для різних областей України. Планується розвивати ці сервіси, аби люди змогли знати рівень забруднення. 

– Моніторинг активістів — єдине джерело інформації для людей. Було б добре, якби держава приєдналася до громадськості, — сказав Мартін Скальськи, керівник проєкту «Чисте повітря для України», експерт з питань участі громадськості.

Навіть грантоїди говорять про те, що державі також варто втрутитися та давати людям інформацію про рівень забруднення довкілля. 

Гості з Чехії також приїхали, щоб подивитися на зміни у законодавстві нашої країни стосовно екології. Поки Верховна Рада піклується про екологію лише у планах. 

Нікола Царіч, технічний експерт з громадського моніторингу якості повітря, завітав до нашого Коксохіму і був, м’яко кажучи, під враженнями:

– У нашій країні завод у такому вигляді не може працювати. Ми активно піклуємося про те, чим ми дихаємо, — заявив Нікола Царіч.

У нас же хоч стій на мітингах, хоч плач, завод, яким має шкідливі викиди, все одно працює. 

Нікола Сарич порівняв Харків з чеським містом Острава. Це промислове містечко, досвід якого може допомогти Харкову. Хоча можна далеко не ходити і рівнятися на наших. Так, наприклад, у Дніпрі влада скооперувалася з громадськістю і відтепер центр екологічного моніторингу при обласній раді повідомляє про забруднення повітря в їхньому місті та області.  

Чехія має близько 230 станцій, в Україні поки їх декілька. Моніторинг не вирішує проблем довкілля, але при цьому показує пальцем на наявність забруднення. Далі влада разом з екоекспертами повинна розв’язувати цю проблему та очищати повітря в очагових місцях. 

Чеські гранти хочуть об’єднати усі ініціативи, пов’язані з забрудненням середовища, аби вони разом домоглися виправлення ситуації. Досвід нашої країни показує, що якщо “разом нас багато, нас не подолати”, тому, як і з чисткою річок, харків’яни повинні взяти ініціативу у свої руки та самостійно розв’язувати проблеми навколишнього середовища. Від чиновників, які не виходять зі своїх кабінетів, не дочекаєшся. 

Поділитися: