На круглому столі “Повернемо землю природі” Олександр Фельдман підписав меморандум з громадською організацією Ревайлдинг Україна. Ця організація займається поверненням ландшафтів до природного, дикого стану. За договором Фельдман Екопарк надасть групи тварин для заселення нових ревайлдингових територій в Одеській області. Це регіони Дельта Дунаю, що складається з територій Румунії, України та Молдови.
Що таке ревайлдинг і навіщо він потрібен?
Люди звикли усе контролювати, зокрема життя природи. Але це не завжди правильна тактика. Своїм контролем ми заважаємо вільно розвиватися екосистемі. Ревайлдинг – це підхід збереження природи, у якому люди не втручаються в її життя та пускають все на самотік. Це допомагає відновити розмір водойм, деградовані ландшафти та створити нову екосистему. Для повноцінного запровадження ревайлдингу необхідно повернути назад великих тварин в екосистему. Саме тому громадянська організація звернулася до Харківського Екопарку.
Гарний приклад активного розвитку природи без людей – це території біля Чорнобилю. Через радіацію люди покинули це місце, а тварини почали нове життя та створили власну екосистему. На цих територіях навіть з’явилися види, які раніше там не проживали, але через природний комфорт, обрали саме це місце.
На цьому можна заробити
Зоопарком зараз мало кого здивуєш, окрім прихильників Ігоря Терехова, звісно. Світ же намагається якось зменшити їхню кількість, адже у 2021 році тварина у клітці – це дещо негуманне поводження з нею. Тому зараз актуальні “сафарі”, де людина, як спостерігач за природою, їздить дикими територіями і бачить справжню “побутовуху” диких тварин. Можна зробити бізнес на туризмі. Також відомо, що тварини краще розмножуються на волі, аніж під людським контролем.
Браконьєри
Ця проблема є і в інших регіонах. У більшості випадків йде вилов осетрових, тому що вони дорого коштують.
У браконьєрів є тепловізори та мисливське приладдя. Вони мають інформатора, який їздить по території та шукає жертву. Активістам допомагають прикордонники декількох держав, але цього поки недостатньо:
“У нас у планах є запровадити системну боротьбу з браконьєрами у вигляді встановлення камер відеоспостереження. Але необхідне фінансування”, – заявив Олег Д’яков, спеціаліст по відновленню екосистеми у Ревайлдинг Україна.
Усім диким тваринам місце на волі, тому така ініціатива дуже приваблива. Сподіваємося, що контроль браконьєрства посилиться і тварини будуть жити за природним ланцюгом. А ми можемо спостерігати за їхнім степним життям.